»

Print this Įrašas

„Eko stilius 2007“

 

Jaunieji dizaineriai kuria ekologišką madą

 

Balandžio 26 d. klube „Zepelinus“ praūžė tradicinis jaunųjų dizainerių šou „Ekostilius“. Šiemet norą dalyvauti pareiškė net 27 komandos. Buvo mokyklų, kurios į konkursą atsiuntė net dvi komandas. Tai Julijanavos, Stasio Lozoraičio vidurinės mokyklos ir „Aušros“ gimnazija. Vertinimo komisijai buvo labai sunku išskirti vieną geriausiąją. „Visos kolekcijos savaip įdomios ir originalios“,– sakė komisijos narė Kristina Sarpaliūtė.

Komandos ekologiškus kostiumus kūrė iš senų žurnalų, laikraščių, ledų popieriukų, krepinio popieriaus, kompaktinių diskų, kasečių juostų, sukarpytų drabužių, vielos, dėžių, kartono… Dauguma kolekcijų buvo pagamintos „Zepelinus“ salėje, nes tokių „drabužių“ apsirengti tiesiog neįmanoma, juos vilkėti gali tik vieną kartą. Šventės organizatoriai – Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai – dovanojo ekologiškus prizus – stiklainyje žydintį narcizą.

menu_mada

Dažniausiai scenoje buvo šokama, vaikštoma tarsi podiumu arba vaidinami trumpi spektakliukai. Visą laiką grojo garsi muzika; šokių aikštelė niekada nebuvo tuščia.
Aktyvieji V. Kudirkos vid. m – klos mokiniai iš kasečių juostos ir medžiagų atraižų susikūrė „Funkcionaliąsias mokyklos uniformas“. „Dizaineriai“ sakė, kad labai nori turėti uniformas, todėl siūlo savo mokyklai įvairiausius variantus. „Aš tikrai eičiau į mokyklą su tokia uniforma“, – sakė Enrika. Jai pritarė ir sijoną iš kasečių juostų vilkintis Kęstas.
Julijanavos vid. m – klos dešimtų ir devintų klasių mokiniai buvo labai gerai nusiteikę. Jų kolekcija vadinosi „Atgimimas“. Scenoje „skraidė“ naktinės plaštakės – laisvo elgesio merginos. „Per pasirodymą nesijautėme laisvai – trukdė sijonas… arba kaklaraištis…“, – juokėsi julijanaviečiai.
Originaliais kostiumais sužavėjo J. Grušo vid. m – klos jaunieji dizaineriai. Jų pasirodymas vadinosi „Dulsinėjos sapnas“. Scenoje išsirikiavo penkios raudonais kaspinais ir vielinėmis suknelėmis pasidabinusios Dulsinėjos. Don Kichotas lakstė su šluota ir kovojo su malūnais – šiukšlintojais. Pasirodymas prajuokino visą salę. Tiesa, Dulsinėjos sakė už tokias įspūdingas sukneles sumokėjusios nemažai pinigų. „Vielą teko pirkti, bet Don Kichotas aprengtas išaugtais drabužiais“, – suskubo aiškintis merginos.
Kolekcijos „Siausk, vasarėle, siausk“ kūrėjos iš S. Lozoraičio vid. m – klos rūpinasi švaria gamta, nes lauke praleidžia daug laiko. „Artėja vasara, o mes norim siausti! Todėl taip ir pasivadinom!“, – sakė moksleivės, sušokusios ugningą šokį.

 

Dizainerių šou „Ekostilius“ laimėjo S. Daukanto vid. m – kla. Jų kolekcija vadinosi „Žaliųjų laumių rokenrolas“. „Mums labai patinka šokti rokenrolą!“, – sakė mokiniai, nustebinę žaliais perukais ir linksmu šokiu.

Po pasirodymų jaunieji dizaineriai linksminosi diskotekoje.

 

Lina Čėsnaitė (jaunųjų žurnalistų studija)

 

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2007/04/26/eko-stilius-2007/