«

»

Print this Įrašas

PROJEKTAS „Mokinių savaitė“

Kauno miesto mokinių taryba nesnaudžia. Jie jau trečius metus organizuoja draugystės ir bendradarbiavimo projektą „Mokinių savaitė“, kurio metu mokiniai galėjo pajusti, ką reiškia eiti į kitą, nepažįstamą mokyklą. Šiemet šis projektas, ypatingai sudominęs moksleivius, vyko vasario 25 – 29 dienomis. Jame dalyvauti panoro net septynios 10 – okų, bei dvi 11 –okų klasės. Savaitę pasimokyti kitoje mokykloje galėjo dešimt mokinių iš kiekvienos klasės.
Iš viso net 8 mokyklų mokiniai visą savaitę mokėsi mokyklose, kuriose jiems nepažįstami klasiokų bei mokytojų veidai, nauji valgyklos patiekalų kvapai.
Kiekvieną projekto „Mokinių savaitė“ dieną vyko popamokinė veikla. Pirmadienį Dainavos vidurinėje mokykloje vykusiame renginyje „Aš ir mokykla“ projekto dalyviai linksmai ir žaismingi pristatė save ir mokyklą, antradienį „Nemuno“ vidurinėje mokykloje buvo organizuojamos sportinės varžybos „Kova su vėjo malūnais“, trečiadienį S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje vykusiame „Parodijų šou“ visi puikiai pasilinksmino smagiame parodijų konkurse, ketvirtadienį Jėzuitų gimnazijoje organizuotoje popietėje „Mano miestas“ moksleiviams teko aplankyti garsiausias ir įžymiausias Kauno vietas orientaciniame žaidime. Visą savaitę trukusį projektą vainikavo uždarymo vakaras klube „Amerika pirtyje“, kuriame buvo apdovanoti dalyviai bei paskelbta šauniausia projekto „Mokinių savaitė“ klasė.

Tad šiek tiek iš arčiau supažindiname su visomis projekte „Mokinių savaitė“ dalyvavusiomis klasėmis!

 

Eigulių vidurinė mokykla

Eigulių vidurinė mokykla įsikūrusi Žeimenos gatvėje, bet 10 „eiguliečių” šią savaitę, skubėdami į pamokas, suko visai ne ten. Jie traukė į „Versmės“ vidurinę mokyklą. Jau po poros dienų kitoje mokykloje ėmė ilgėtis savų sienų. Trečiadienį, vos įpusėjus projektui, kalbintos dvi moksleivės Eigulių vidurinės mokyklos auklėtinės Agnė ir Jurga išsakė savo ilgesio priežastį : „Mūsų mokykloje įrengta kabinetų sistema, o čia tenka visas pamokas kiurksoti tam pačiame kabinete, tai greitai atsibosta“ – kalbėjo merginos. „O mūsų mokykloje, ir maistas skanesnis“ – toliau savo mokyklos privalumus vardino Jurga. Vis dėlto dešimtokams „eiguliečiams“ pavyko susidoroti su mokyklos ilgesiu.
Antradienį jie laimėjo kūrybinės užduoties konkursą, o penktadienį buvo paskelbti „Klasių klase“. Iš visų projekte dalyvavusių devynių klasių Eigulių vidurinės mokyklos dešimtokai buvo geriausi. Po apdovanojimų ceremonijos moksleiviai negalėjo patikėti savo sėkme, o entuziazmas liejosi per kraštus. Jie nuoširdžiai dėkojo „Versmės“ vidurinei mokyklai, kurie svetingai juos priėmė, smaguriavo saldžiu prizu –  tortu ir džiaugėsi bilietais į teatrą!

menu_10penktas.eiguliai menu_42eigulai menu_dsc_0089

„Santaros“ gimnazija

„Santaros“ gimnazijos dešimt antrokų, arba kitaip dešimtokų, visą savaitę žygiavo į Eigulių vidurinę mokyklą. Galimybė pasimokyti  kitoje mokykloje jiems leido palyginti šias dvi mokyklas.
Klasiokai Marius ir Adelina pasakojo, kad jų mokykloje mokymosi sąlygos tiesiog geresnės.
„Bet klasė tikrai bendraujanti, nėra taip, kad tarpusavyje šnekėtumėmės tik mes, tie, kurie atėjo išSantaros“ gimnazijos“ – pridūrė Adelina. 
Trečiadienį „santariečių“ laukė triumfas. Parodijų konkurse „Santaros“ gimnazija paruošė neįtikėtiną 5 vaikinų šokį. Gimnazijos vaikinai, pasidabinę juodomis odinėmis striukėmis, kurios netrukus krito žemėn, atliko įspūdingą šokį, kuriame netrūko nei akrobatinių triukų, nei puikios humoro dozės. Visa salė jiems plojo atsistojus, tad jie be vargo nurungė kitas dalyvavusias mokyklas ir  uždarymo vakare  buvo apdovanoti už geriausią pasirodymą.
Tiek patys projekto dalyviai, tiek žiūrovai taip buvo  sužavėti šiuo įspūdingu šokiu, kad „santariečiams“ teko jį kartoti ir
penktadienį klube „Amerika pirtyje“ vykusiame uždarymo vakare.

menu_10santara2 menu_17knygynas menu_sss menu_29santaros

Dariaus ir Girėno gimnazija (2 – okai)

Dariaus ir Girėno gimnazistai tikri drąsuoliai! Jie dalyvauti „Mokinių savaitėje“ išleido net dvi klases: antrokų (dešimtokų) ir trečiokų (vienuoliktokų).
Dariaus ir Girėno gimnazijos antrokai su dideliu entuziazmu rengėsi šiam projektui. „Savaitę eiti į kitą mokyklą norėjo beveik visa klasė, tad išrinkome 10 mokinių pagal drausmę ir norą dalyvauti“ – šypsodamasi pasakojo Indrė. „Aš pati į šį projektą papuoliau per atsitiktinumą, nes mūsų viena klasiokė susirgo“ – tęsia mergina. Kitoje mokykloje jų laukė linksmai nusiteikusi „Vyturio“ vidurinės mokyklos dešimtokų klasė. Daugelis projekte dalyvavusiu gimnazistų sakė, kad klasė, į kurią papuolė „Vyturio“ vidurinėje mokykloje buvo tikrai draugiška, nors kai kurios detalės ir ne itin džiugino. „Šioje mokykloje vaikinai, eidami pro duris, nepraleidžia merginų. Tai labai nustebino, nes mūsų klasiokai visada pirma praleidžia mus, merginas“ – pasakojo viena iš Dariaus ir Girėno gimnazijos merginų.
Visą savaitę mokęsi kitoje mokykloje ir atlikinėję popamokines užduotis, penktadienį antrokai buvo apdovanoti už puikų pasirodymą antradienį vykusiose sporto varžybose. Po „Mokinių savaitės“ uždarymo gimnazistai sakė, kad mielai dalyvautų ir kitąmet. „Juk tai labai linksmas ir originalus projektas“ – sakė visa projekte dalyvavusi Dariaus ir Girėno gimnazijos antrokų klasės komanda.

menu_yukg menu_li menu_pf

S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija (3 – okai)

Šios mokyklos vienuoliktokai savaitę mokėsi „Nemuno“ vidurinėje mokykloje. Jiems puikiai sekėsi antradienį jų laikinojoje mokykloje vykusiame popamokiniame renginyje „Kova su vėjo malūnais“. Vaikinai, žaidę krepšinį, užėmė antrą vietą! Ne veltui S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija garsėja savo sportininkais.
Gimnazistė Ana sakė, kad ją ir dar devynis jos klasiokus naujoje mokykloje sutiko šiltai bei draugiškai, noriai viską parodė, supažindino su mokytojais. Jos klasės draugė Laura pridūrė, jog per savaitę labai pasiilgo savo mokyklos ir ten paliktų draugų.

menu_bgfu menu_ppp

Dainavos vidurinė

Dešimt Dainavos vidurinės dešimtokų savaitei persikėlė į „Santaros“ gimnaziją. Eimantas iš „dainaviečių“ komandos teigė, kad savo mokyklos per savaitę tikrai nespėjo pasiilgti. Nors vaikinas užsiminė, kad gimnazijoje mokymosi lygis jam pasirodė kiek aukštesnis, tačiau savos mokyklos nekeistų į jokią kitą. Juk čia liko visi geri bičiuliai, linksmi klasiokai, jau senai pažįstami mokytojai. Besiruošdami popamokiniams renginiams, pasak „dainaviečių“ jie labai suartėjo kaip klasė, sužinojo daug naujų dalykų apie vienas kitą ir visai nenusimena, kad nepavyko nugalėti.

menu_6dainava12 menu_12dsc_0057

„Versmės“ vidurinė mokykla

Inesa, Karolina bei dar aštuoni jų klasės draugai savaitei pakeitė įprastą aplinką ir kasryt ėjo ne į gerai pažįstamą „Versmės“,
bet į Dainavos vidurinę mokyklą. Ten juos, žinoma, sutiko susidomėjusių moksleivių būrelis,
kurie po savaitės jau tapo tikrais bičiuliais.
Popamokiniams renginiams „versmiukai“ ruošėsi  labai atsakingai ir iš visos širdies, tačiau gi svarbiausia dalyvauti, o ne laimėti. „Versmės“ dešimtokų komanda džiaugiasi suteikta galimybe susipažinti su kita mokykla, jos mokiniais,
mokytojais ir įdomiai bei turiningai praleistu laiku.

menu_27 menu_28dsc_0069

„Vyturio“ vidurinė mokykla

Tai buvo pats draugiškiausias ir linksmiausias mokinių dešimtukas, jiems net buvo įteiktas specialus, „Mokinių simpatijų“ prizas. „Vyturio“ vidurinės  mokyklos dešimtokų komanda savaitei pakeitė tradicinį maršrutą iki mokyklos ir žygiavo į Jėzuitų gimnaziją.
Dešimtokas Žilvinas sako, kad pakeisti aplinką yra labai naudinga, nors jau per tas penkias dienas ir labai spėjo pasiilgi draugų, likusių savoje mokykloje. Tačiau ir naujoje „laikinoje“ mokykloje drąsus ir komunikabilus vaikinas nesunkiai rado daug naujų draugų. „Mokytojai gimnazijoje nė kiek nenuolaidžiavo ir specialiai geresnių pažymių nerašė, todėl teko pasitempti“ – sakė Žilvinas. Visi „vyturiukai“ vienbalsiai prižadėjo, kad ir kitąmet dalyvaus šiame šauniame projekte.

Jėzuitų gimnazija

Į projektą „Mokinių savaitė“ dešimtį mokinių iš Jėzuitų gimnazijos specialiai atrinko mokyklos Mokinių parlamentas. Renkant mokinius šiam projektui, pasak gimnazistų, buvo atsižvelgiama ne tik į aktyvumą pamokų metu,
bet ir į pačias asmenybes – reikėjo laisvai bendraujančių, gabių mokinių.
Atranka įvyko, o šauniausiems teko proga savaitę mokytis S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje.
Jėzuitų gimnazijos komanda lengvai įsiliejo į naujos mokyklos gyvenimą ir, anot projekto dalyvio Simono, „sugebėjome pasirodyti tinkamai ir gerai“. Gimnazistas teigė, kad šiam projekte kiekvienam dalyvaujančiam mokiniui buvo išspausdintos specialios pažymių knygelės. Jose mokytojai įrašydavo pažymį ir komentarą šalia. Kiekvienas mokinys, grįžęs į savo mokyklą, parodys šias knygeles savo mokytojams ir tada jau jie spręs, ar perkelti tuos pažymius į tikras pažymių knygeles.
Simonas prisimena, kad buvo mokytojų, kurie skeptiškai žiūrėjo į šį projektą, tačiau savaitės gale suprato, jog nauji mokiniai nuoširdžiai ir aktyviai dalyvaujantys pamokose net paskatina senuosius labiau pasitempti.

menu_26dsc_0032 menu_39jezuitai

„Nemuno“ vidurinė mokykla

Nemuno vidurinė mokykla šiame projekte dalyvauja jau antrus metus iš eilės. Praėjusiais metais jie buvo dešimtokai, šiemet jau paaugo, ir „Nemuno“ mokyklai atstovavo jau kaip vienuoliktokai. Visą savaitę kasryt keliavęs į Dariaus ir Girėno gimnaziją, vienuoliktokas „nemunietis“ Andrius džiaugėsi, kad jam buvo suteiktas šansas dalyvauti projekte antrą kartą – „Projektas iš tiesų labai šaunus! Naudinga susipažinti su naujais žmonėmis, pakeisti aplinką, pamatyti kaip mokiniai mokomi kitose mokyklose.“ Andrius taip pat pridūrė, kad nuobodžiauti Dariaus ir Girėno gimnazijoje tikrai neteko „Atrodė, kad mokytojai tapo net reiklesni ar griežtesni, nors man jie pasirodė šaunūs.“

 

menu_8nemunas.liekninantis2 menu_47nemuno

Monika Kauliūtė ir Agnė Pakėnaitė ( Jaunųjų žurnalistų studija)

 

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2008/12/04/projektas-qmokini-savaitq/