«

»

Print this Įrašas

„Įsimylėjėlių ar Nepriklausomybės diena…?“

Šią savaitę mus užgrius švenčių lavina – vasario 14 d. Valentino diena, o vasario 16 – ąją 89 – osios Lietuvos Nepriklausomybės metinės. Kurią šventę žmonės mieliau švenčia – meilę ar laisvę?..
Daugelis apklaustųjų mokinių vieningai tvirtino, kad Valentino diena jiems daug įdomesnė. Net patys mažiausieji be perstojo pliurpė apie Valentiną, o paklausti, kas įvyko vasario 16 – ąją ir kodėl Lietuvai ši diena tokia svarbi, ne kiekvienas galėjo atsakyti. Tačiau kur vaikams susipažinti su tos dienos įvykiais, jei apie tai nekalba tėvai, nepasakoja mokytojai? O štai nuo priminimų apie vasario 14 d. net akys raibsta! Pirk širdutę, meškiuką, dalyvauk meilės akcijoje, nustebink savo mylimąjį romantiška SMS žinute… „Tai viso labo tik komercinė šventė“ – sakė VMLR dramos studijos „Teatrapilis“ vadovė Regina Ginelevičienė.
Š
ešiolikmečiui Laurynui, grojančiam VMLR liaudies instrumentų orkestre, vasario 16 – oji –  tai tiesiog puiki proga išsimiegoti, nes nereikia eiti į mokyklą! Laurynui daug smagesnė vasario 14 – oji diena, kurią romantiškai praleis su drauge. O aštuoniolikmetė Laima iš VMLR nešvenčia nė vienos šių švenčių, nes jos jai neatrodo nesvarbios.
R
asa Vismontienė, VMLR sekretorė, prisipažino, kad ją lengvai įsuka Valentino dienos bumas. Ji nesureikšminanti nei vienos datos, tačiau labiau mėgstanti vasario 16 – osios laisvadienius. R.Vismontienė pateisina ir nelietuvišką šventę dievinančius bei Lietuvos istoriją pamirštančius žmones. „Tiesiog meilė visada buvo aktualesnė už tautiškumą“ – sakė ji.
O štai liaudies instrumentų orkestro vadovė Zita Labutienė mėgsta abi šias šventes. Per Valentino dieną ji džiugina savo šeimos narius, o Nepriklausomybės atkūrimą švenčia miesto renginiuose.
Tenka pripažinti,
mūsų visuomenė vartotojiška, pasirengusi pirkti viską, kas blizga… Taip jau yra, kad meilė žėri, švaistosi ryškiomis spalvomis, koketuoja su lengvabūdžiais pirkėjais… Bet kodėl ji reiškiasi tik parduotuvių vitrinose? Ar vienas iš milijono pliušinių meškiukų, atvirukas su Amūru ar prilipinama širdelė gali išreikšti tavo tikruosius jausmus?.. Tuomet kodėl taip stipriai įsimylėję žmonės paseka minios pavyzdžiu ir būtent vasario 14 d. apsikarsto blizgučiais ir apsimaino menkavertėmis dovanėlėmis? Ak, tas stiprus noras neišsiskirti iš kitų, ar ne?..
Laisvė kitokia… Ji rami, kukli ir išdidi, todėl tyliai tūno meilės šešėlyje. O dabar pagalvokite, ar įmanoma mylėti be laisvės. Ar įmanoma jaustis mylimam, jei nesijauti laisvas ir nepriklausomas??
Meilė ir laisvė – šie du jausmai visuomet ėjo, eina ir eis greta. Neverta blaškytis tarp Valentino ir Nepriklausomybės dienos. ,,Abi šios šventės yra labai svarbios. Jas abi jungia meilė… Vasario 14 d. meilė reiškiama žmonėms, o Vasario 16 – ąją Tėvynei“, – sakė dailės ir dizaino studijų vadovė Sigita Podeckienė, – tik jų išraiškos labai skirtingos.“
TAIGI
TAVO TEISĖ RINKTIS, KĄ ŠVĘSTI…
Lina Čėsnaitė (jaunųjų žurnalistų studija)

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2008/12/04/simyljli-ar-nepriklausomybs-diena/