«

»

Print this Įrašas

„Esu stilingas…“

Einu gatve…Pro mane prasilenkia šimtai nepažįstamų veidų…Kaukši daugybė batų, tarytum zvimbia kaip įkyrios musės. Gatvė tiesiog švyti nuo spalvų įvairovės. Štai prasilenkiu su juodai apsirengusiu vaikinu…Jo metalu kaustyti batai net priverčia sudrebėti žemę. O štai priešais atkulniuoja aukšta, liekna panelė su švelniai rausvu rankinuku. Matau, kaip jų pikti žvilgsniai susitinka, net sužaibuoja….Susimąstau, kodėl…? Ką jie galėjo vienas kitam padaryti? Atsakymas aiškus. Karas! Karas tarp stilių, karas tarp skirtingų nuomonių, pažiūrų, skonių… O jų tokia įvairovė…!

Daugelis mūsų sakome, kad turime savo „stilių”. Tačiau ar dažnai susimąstome…kas yra stilius? Apranga, išvaizda? Gyvenimo būdas? Savitas požiūris į gyvenimą? Mąstymas?

Tiek daug klausimų iškyla, o kokie atsakymai į juos? Turbūt labai skirtingi ir įvairūs…

Dažniausiai tenka išgirsti atsakymą, kad stilius – tai žmogaus mąstysena. Kas be ko, juk pasakęs, kad stilingi, brangūs drabužiai, išvaizda gali pasirodyti baisus savimyla.

Ar daug gyvenime sutinkame stilingų žmonių? Mokėti stilingai apsirengti, turėti savitą požiūrį į gyvenimą, tvirtą savo nuomonę gali, deja, tik maža dalis viso pasaulio gyventojų.

Daug ką lemia mada. Septintokė Indrė iš Kauno Petrašiūnų vidurinės mokyklos mano, jog „stilingas žmogus yra tas, kuris stilingai ir madingai rengiasi“. Bet juk mada tai yra tik vieno ar kelių dizainerių sukurta drabužių kolekcija, masiškai paskleista po turgus ir parduotuves.

Galima išgirsti ir kitokių nuomonių apie stilių. Septintokė Jono Jablonskio gimnazijos auklėtinė Monika Bružikaitė mano,jog „stilius – tai būdas išreikšti save.“

Taigi nuomonės labai skirtingos. Atėjo mada avėti pankiškus batus, ir mes visi tampame pankais. Kitais metais, kai galbūt bus madinga rožinė spalva, blizgučiais apsiuvinėtos kelnės, gatvesė kaip skruzdėlyčių urve bėgios rožinės panelės, kurios dar tik neseniai save vadino”pankėm”. „Stilius tai – tvirta nuomonė, mąstymas, konkretus siekis, gyvenimo būdas“ mano Kauno Saulės gimnazijos 11 klasės mokinė Mantė.„Jei visa tai savy turi, tai,atrodo, kad ir išvaizda, apranga to žmogaus yra graži. Tada tu jau savaime atrodai orginalus ir stilingas„ kalbėjo vienuoliktokė Mantė.

Išgirdus savo draugų, bendraamžių nuomonę apie stilingus žmones, priėjau išvados, jog stilius yra orginalumas. Tai yra tai, ko neįvardinsi vienu žodžiu, neįtalpinsi į jokius rėmus, neišreikši konkrečiu terminu (kaip pavyzdžiui, gotas, pankas ar kitu). O juk visi mes norime būti asmenybės, norime būti orginalūs, stilingi ir madingi. Aisku, lengviausia tai išreikšti savo išvaizda, brangiais drabužiais..Tačiau, deja, tai tik išorė… Stilius slypi žmogaus sieloje, jo viduje, jo gyvenimo būde ir mąstyme. Tad norėčiau palinkėti nebūti pilkomis pelytėmis, nebijoti ieškoti, išsiskirti ir atrasti savo stilių!

Rūta Zulonaitė

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2008/12/05/esu-stilingas/