«

»

Print this Įrašas

„Idėja 2008“

 

Balandžio 3 dieną pramogų klube „Amerika pirtyje“ vyko kasmetinis tradicinis Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų organizuojamas mokinių saviraiškos konkursas ,,Idėja 2008″. Čia iš įvairių Kauno mokyklų susirinko patys drąsiausi bei talentingiausi šokėjai, dainininkai, jaunieji dizaineriai, kurie pristatė savo kūrybą.  Visi konkurso dalyviai kaip susitarę tvirtino, jog tokių renginių tiek Kaune, tiek visoje Lietuvoje labai trūksta, gabūs paaugliai tiesiog neturi savos nišos, galimybių parodyti savo talento  platesnei nei jų kiemas auditorijai.

Iš viso konkurse buvo vienuolika pasirodymų. Kiekvienas savaip geriausias, nuoširdus ir ,žinoma, pareikalavęs ne vieno lašo prakaito. Todėl vieną patį pačiausią išrinkti buvo be galo sunku, tad komisija neskyrė pirmosios vietos, palikusi po truputį  jos visiems dalyviams. Tačiau dvi antrosios vietos ir trečioji buvo, jų laureatai gavo po skanų tortą, kad dar labiau pasisaldintų pergalės skonį, o visi kiti atminimo raštus bei padėkas.

Pavyko pakalbinti beveik visus konkursantus ir štai pateikiame jų nuomonę apie kūrybines mūzas, pasiruošimą šiam konkursui bei viltis ir lūkesčius.

Pradėkime nuo „Varpo“ gimnazijos devintokių, pelniusių daugiausiai publikos simpatijų ir sulaukusių garsaus ir audringo publikos prašymo: „PAKARTOT!“ „PAKARTOT!“ . Merginos pasirodymą pavadino tiesiog improvizacija, kurią sukūrė jos pačios, po pamokų, nes visos yra bendraklasės. Savo numeriu gimnazistės norėjo prajuokinti ir įtraukti žiūrovius, kad jiems netektų nuobodžiai sėdėti savo kėdese. Ir tai pavyko joms puikiai! Visi plojo muzikos ritmu, neslėpė šypsenų bei susižavėjimo savotišku merginų repu.

Trečiąją vietą užėmė Milikonių vidurinės moksleiviai – Renata(kūrybinės pajėgos), Ernesta, Monika, Sandra bei du vaikinai – Algirdas ir Kernius, kartu pasivadinę „SPLASH!„. Kūrybines pajėgas paminėjau ne veltui. Renata pati sukūrė šokį dainai „Free your mind“. Šokiu ji norėjo atskleisti drąsą, išsilaisvinimą nuo rūpesčių, jaunystės veržlumą. Pirmą kartą šis šokis buvo parodytas per mokyklos talentų konkursą, ten buvo geriausias ir pasiūlytas „Idėjai 2008″. Na, pažiūrėsime kaip toliau seksis jaunąjai choreografei ir jos komandai…

Dvi antrąsias vietas pasidalino šokėjai Simonas ir Viktorija iš „Varpo“ gimnazijos bei Ieva ir Aistė iš KTU gimnazijos.
Tad šiek tiek daaugiau apie antrosios vietos nugalėtojus….
Dvi merginos, dešimtokės (Aistė groja ir pritaria, Ieva dainuoja ir kuria žodžius) kartu koncertuoja jau pusantrų metų. Pirmą kartą atlikdamos dainą „Jam“ tikėjo viena kita, nors apie antrą vietą net nesvajojo. Paauglės labiausiai baiminosi kad aparatūra kokių kiaulysčių neiškrėstų, tačiau pasirodymas praėjo sklandžiai, žiūrovus sužavėjo lyriška daina. Pasirodo ją Ieva sukūrė galvodama apie vaikiną, kuris išvyko ir nebegrįžo. Ak… ! Ta nelaiminga meilė…..

menu_ktu

Taip pat gardų prizą – tortą bei antros vietos diplomą gavo 1 gimnazinės klasės mokinė Viktorija, šokusi su abiturientu Simonu. Juos suvedė mokykloje vykęs projektas „Šok ir tu“. Jame dalyvavo poros, kurių vienas narys privalėjo būti profesionalus šokėjas, o kitas – ne. Simonas ir Viktorija tikri avantiūristai, nė vienas nemokėjo gerai šokti, nors tai jų noro dalyvauti nesumažino. Kompoziciją pagal įvairiais „kabinančias: dainas kūrė patys, LABAI( Simonas prašė pabrėžti, taip atsidėkodamas aut. past.) padedant profesionaliems šokėjams. Rezultatas, kaip galėjome visi įsitikinti, gavosi daugiau nei vykęs, ir tai jau žino ne tik „Varpo“ gimnazistai.

Madų šou buvo patys įvairiausi… „Ąžuolo“ vidurinės mokyklos atstovės pristatė mafija dvelkiantį „Sopranų“ pasirodymą. Simono Daukanto vidurinės devintokės savo kolekciją pavadino „Vyšnių skonis ateityje“ ir surengė muzikinį jos pristatymą. „Varpo“ gimnazistės savo „Praeities vizija“ nukeldino visus į viduramžius…

Taigi, kiekvieno akiai bei ausiai buvo iš kuo pasigrožėti. Ką gali žinoti, galbūt po kelerių metų eisi stebėti solinio vieno iš „Idėja 2008″ dalyvių pasirodymo :) Manyčiau, renginių kaip šis turėtų būti kuo daugiau. Tada atsirastų ir pakankamai talentingų žmonių, kurie iki šiol galbūt dar neišdrįso užlipti ant scenos ir parodyti, ką sugeba.

Tavo galvoje knibždėte knibžda kūrybinės idėjos? Nebijok jų atksleisti ir nelauk „Idėjos 2009″. Veik dabar, susirask bendraminčių, domėkis mieste vykstančiais renginiais, talentų konkursais. Kas dabar pažinotų Madonną, jei ji būtų nors kiek dvejojusi dėl savo gabumų? Būti nepripažintam iš pirmo karto nėra taip blogai, kaip iš vis nebandyti!

Sėkmės! Galbūt kitąkart šis straipsnis bus apie tave. ;)

 

 

Saviraiškos konkurso „Idėja 2008″ akimirkos:

 

  

 
Monika Kauliūtė (Jaunųjų žurnalistų studija)

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2009/01/19/idja-2008/