«

»

Print this Įrašas

„Idėja 2009“

                                                „Idėja 2009“

Šių metų vasario 12 d. pramogų klubą ,,Amerika pirtyje“ (Vytauto pr. 71) sudrebino įspūdingas renginys „Idėja 2009″, kuris nustebino unikaliais mokinių talentais ir sugebėjimais. „Idėjoje“, kurią organizuojant buvo įdėta daug darbo ir pastangų, save parodyti ir varžytis nusprendė įvairių talentų ir sugebėjimų turintys dalyviai. Kas dainavo, kas šoko, kas eilėraščius deklamavo, kas madas demonstravo, o kas ir buteliukais savos kūrybos kūrinius grojo. :)

    Ne pirmus metus jau vykstąs renginys ir vėl pasirodė esąs nuotaikingas ir spalvingas, o šiais metais tapo ir respublikiniu, taip pat pirmą kartą į „Idėją“ buvo įtrauktas ir žodinės improvizacijos žanras. Naujovėmis labai džiaugiasi šio renginio organizatoriai, VMLR renginių organizatorių studijos aktyvistai, daug laiko ir sūraus prakaito dėl šio renginio išlieję. Parašyti scenarijų, bendradarbiauti su rėmėjais ir dalyviais, surasti renginiui tinkamą vietą ir „nepėsčius“ vedėjus tikrai nelengvas darbas. Todėl organizatoriai ypatingai dėkingi rėmėjams UAB „Baltų lankų leidyba“ ir UAB „Vita ir ko“, kurie įsteigė šauniuosius prizus.

    Konkurso esmė – išreikšti savo šokiruojančias idėjas. Kas, mano nuomone, dalyviams iš tiesų puikiai pavyko. Tai – mokinių saviraiškos konkursas. Paprastų, neprofesionalių mokinių, kurie tobulėja ir siekia savo užsibrėžto tikslo patys.

  Na, o renginio „Idėja“ kulminacija tapo nominacijų paskelbimas. Itin kompetentinga komisija paskyrė šias nominacijas ir  nominavo šiuos dalyvius:

 

1.      Kauno apskrities aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, Giedrius Plukis 9 kl. „Mūsų Lietuva“ -Eilėraštis. Nominacija – „Nuoširdžiausia Idėja“.

2.      Kauno Vinco Kudirkos vidurinė mokykla, 11a kl. Vaidas Bartušas. Dainuojamoji poezija „Medelis“. Nominacija -  „Patriotiškiausia Idėja“.

3.      „Ąžuolo“ vid. m – kla. 10 kl., Emilija Petkevičiūtė. Daina „Nesutinku“. Nominacija -  „Maištingiausia Idėja“.

4.      Merginų tercetas Gig. Išplėtota lietuvių liaudies daina „Vai žydėk žydėk“ (a cappella). Autorė: Gabrielė Griciūtė.  Gabrielė Griciūtė, Gabrielė Gurauskaitė, Ieva Švedaitė. Nominacija -  „Skambiausia Idėja“.

5.      VDU Rasos gimnazija, Ieva Zasimauskaitė, ir J. Jablonskio gimnazija, Sigita Sinkevičiūtė. Daina. Nominacija -  „Drąsiausia Idėja“.

6.      Kauno Tito Masiulio jaunimo mokykla, Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) struktūrinio padalinio Madų šou būrelis. Madų šou pasirodymas – „Mados mafija“. Nominacija – „Profesionaliausia Idėja“.

7.      Jono Jablonskio gimnazija, „Purienų“ vidurinė mokykla, Kazio Griniaus vidurinė mokykla. Julijus Nosovas, Jokūbas Nosovas, Šarūnas Šidlauskas, Domas Zinkevičius. Nominacija -  „Techniškiausia Idėja“.

8.      „Rasos“ gimnazija, „Saulės“ gimnazija, „Dainavos“ vidurinė mokykla. „Electro Dance“ – Šokis. Nominacija -  „Publikos simpatijų prizas“.

 

9.       Šiaulių Stasio Šalkauskio vidurinė mokykla, šokių kolektyvas ,,Idėja‘‘. Svečių apdovanojimas.

10.   Šakių „Varpo“ vid. m- kla, Aurelija Molevičiūtė. Instrumentinis kūrinys „Žiogas“.  Svečių apdovanojimas.

 

         Laimėjusieji buvo garbingai pakviesti į sceną ir apdovanoti diplomais, padėkos raštais, UAB „Vita ir ko“, rėmėjo garsėjančio konditerijos gaminiais, įsteigtais skanumynais, taip pat  ir UAB „Baltų lankų“ leidyba išleistomis knygomis. Organizatoriai taip pat pasidžiaugė renginio dalyviais – svečiais atvykusiais iš kitų Lietuvos miestų, jiems UAB „Baltų lankų“ leidyba įsteigė specialiuosius prizus – medicinos enciklopedijas. Tam, kad nesirgtų ir galėtų vėl dalyvauti ateinančių metų konkurse „Idėja 2010″. :)

 

To ir linkime visiems dalyvavusiems ir organizavusiems, dalyvausiantiems ir organizuosiantiems!

 

P. S.

Na, o VMLR žurnalistai nebūtų žurnalistais, jeigu būtų praleidę progą pakalbinti vykusio renginio dalyvius.

Interviu su „Profesionaliausios idėjos“ laimėtojomis, pasivadinusiomis „Mados mafija“ :

Dėl „idėjos’09″- kas paskatino dalyvauti?

  • - Vadovė.

Renginys turėjo trūkumų?

  • - Atrodo, ne. Viskas labai patiko.

Manot, kad padarėte viską, ką galėjot, ar buvo kur pasistengti?

  • - Buvo galima ir geriau, žinoma.

 „Mados mafija“- kodėl šitas pavadinimas konkursui?

  • - Vadovė sakė, kad mafija – tai šeima. O mes norėjome parodyti, kad visos esam tartum šeima, kad ir kokios skirtingos.

Tai buvo gatvės stiliaus drabužiai?

  • - Ne visi. Buvo ir balerinos sijonų. Bet drabužiais atskleidėm save, savo asmenybes.

 

 

                                                                                        Jūsų, Intelekta Šviesuolytė.

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2009/03/25/idja-2009/