«

»

Print this Įrašas

20 km per kančias į žvaigždes

 

20 km per kančias į žvaigždes – minkštą lovą

 

Lietuje aš pirmą kartą pamačiau tave, važiavai dviračiu tada…. Tokią dainą galėjo traukti ne vienas Kritinės masės dalyvis gegužės 29-ąją. Nepabūgę apniukusio dangaus, kelių stambių lašų ir kaip niekad pasipiktinusių automobilių vairuotojų akcijos dalyviai įveikė 20 km trąsą be didesnių rūpesčių.

Tiesa, galbūt todėl, kad sušlapusi danga tampa slidesnė, nepavyko išvengti kelių griuvimų. Tačiau didesnės žalos jie nepadarė ir visi dalyviai toliau galėjo tęsti kelionę. Šio mėnesio trąsa buvo išskirtinė įvairaus dydžio žiedais. Ko gero, būtent todėl dviratininkai sulaukė ypatingo automobilių vairuotojų pasipiktinimo ir gausybės garso signalų. Bet kokiu atveju, dviratininkams netrūko geros nuotaikos ir ryžto baigti distanciją.

Šiek tiek keblumų sukėlė Baršausko kalnas, į kurį keliasdešimt dviratininkų užkilo vargais negalais, skaudančiomis kojomis ir ne itin smagiais žodžiais lūpose. Užtat pasiūlymų vieni kitiems padėti užvažiuoti į kalną netrūko, o tai tik atskleidžia, kokie draugiški žmonės renkasi Kritinėje masėje.

Pasirodo, kiekvieną kartą Kritinės masės trąsa vis kitokia, taigi, jokia monotonija šiai akcijai negresia. Jei tavo dviratis vis dar apkrautas dėžėmis, stiklainiais ar apdulkėjęs stovi balkone, būtų pats laikas jį išvaduoti ir saulei šviečiant – lietui lyjant keliauti į Kritinę masę! Juk kai šalia minia draugų oras ne pats svarbiausias, ar ne?

 

P. S. Tik po Kritinės masės gali suvokti, kokia svarbi tau yra sava lova…

 

Indrė Dičkalnytė

 

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2009/06/17/20-km-per-kanias-vaigdes/