«

»

Print this Įrašas

„Vilties daina“ 2010 02 16

Mokinių chorų festivalis „Vilties daina“

(2010 02 16, Kauno valstybinė filharmonija)

Mokinių chorų festivalis „Vilties daina“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, organizuojamas jau daugiau kaip dešimt metų. Tai – renginys, plėtojantis mokinių chorinio dainavimo ir pilietinio ugdymo tradicijas. Festivalyje dalyvauja geriausi miesto mokinių chorai, jau keletą metų atliekantys jungtinį lietuvių kompozitorių repertuarą tautine tematika.

Šiais metais mokinių jungtiniam chorui, sudarytam iš daugiau nei 300 choristų, akompanavo Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“. Gražia tradicija tampa premjerinė festivalio daina, kurią vienas ar kitas Kaune gyvenantis kompozitorius sukuria mokinių eilėmis. Šiais metais vykęs mokinių poezijos konkursas lėmė, kad vasario 16-ąją nuskambės premjerinė Giedriaus Kuprevičiaus daina „Tokia Lietuva“, sukurta pagal Kauno Maironio gimnazijos moksleivės Rūtos Reutaitės (mokytoja Judita Sakalienė) eiles. Maestro Giedrius Kuprevičius ne tik be jokio materialinio atlygio sukūrė premjerinę festivalio dainą, bet ir pats maloniai sutiko dalyvauti festivalyje ir akompanuoti jos atlikimui.

Festivalis vyko vasario 16 d., antradienį, 14.30 val. Kauno filharmonijoje (Sapiegos 5).

Festivalio režisierė – Onutė Žukienė Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų direktorė, meno vadovas – Ksaveras Plančiūnas, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ dirigentas.

Festivalio organizatoriai: Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyrius, Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai, Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų muzikos mokytojų metodinis būrelis.

 

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2010/01/25/vilties-daina-2010/