«

»

Print this Įrašas

„Eko stilius 2010″

ŽALI IR NEŽALI – „EKO STILIUS 2010“

 

Balandžio 27 dieną Vaikų Ir Moksleivių Laisvalaikio Rūmuose (VIMLR) vyko pats ekologiškiausias, ir pats pavasariškiausias renginys- „EKO STILIUS 2010“.

Mokiniai iš Kauno mokyklų demonstravo pačių sukurtus drabužius iš popieriaus, folijos, polietileno ir dar daug pačių netikėčiausių ir įvairiausių medžiagų, kurių prisirinko: vieni namuose, kiti sode ar net „Senukuose“. Paskatinti mokytojų, arba radę informaciją apie renginį internete, 5-8 ir 9-12 klasių mokiniai kūrė įvairias drabužių kolekcijas tokiais įdomiais pavadinimais kaip „Nežmoniškojo pasaulio degantys žiedai“ arba „Taupi elegancija“. Eko stilius atskleidė begalinę moksleivių fantaziją kaip panaudoti šiukšles.

Pirmosios vietos laimėtojos vyresniųjų tarpe Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos 10a klasės mokinės prisipažino, kad pasirodymą pavadinimu „Žiedų pasaka“ repetavo vos vieną kartą.

- Renginiu susidomėjome paskatinti biologijos mokytojos, o tada visiems pradėjo kilti pačios netikėčiausios idėjos. Veidus išsipiešėme mėlynai, kojas – žaliai, ir visiškai nebijojome prieš lipdamos ant scenos pasirodyti. – Sakė gimnazijos mokinė Urtė.

Petrašiūnų vidurinė mokykla pristatė net du pasirodymus. 6b klasė sužavėjo nuotaikingu šokiu ir pasirodymu „Šokančios gėlės“. O vyresnieji 10a klasės m

okinai nustebino kolekcija „Vakaro paslaptis“, sukurta moksleivio Gyčio. Gytis buvo vienintelis vaikinas pristatantis savo kurtus drabužius.

- Mūsų mokyklojekiekvienais metais vyksta panašus renginys, tik jis trunka apie 15- 20 minučių. Taigi žinojau apie „Eko stilių“. Ruoštis renginiui, kurti sukneles, repetuoti pradėjau likus keletui savaičių. Šiame renginyje smagu ir save parodyti ir į kitus pasižiūrėti. – Sako jaunuolis, kuris tikėkimės ateityje nušluostys nosis net geriausiems ir garsiausiems dizaineriams.

Vieni šiam renginiui ruošėsi mėnesį, kiti dvi ar tris savaites, treti prisipažino, kad viena ar dvi suknelės buvo sukurtos tą pačią dieną.

Kompetentingoji komisija, kurioje buvo dailininkė tekstilininkė Danutė Rimkuvienė, dizainerė Sigita Podeckienė, keramikos studijos vadovas Herbertas Manomaitis, renginių organizatorių studijos vadovė Kristina Vyturytė, Šiuolaikinių šokių studijos „VĖTRA“ vadovė Irina Lazauskienė, o komisijos pirmininkas – Tarptautinio meno ir madų festivalio „Ar mada“ organizatorius, tapytojas Darius Laumenis, po ilgų diskusijų nusprendė, kad patys įdomiausi ir išradingiausi mažųjų tarpe buvo šie moksleiviai:

I vietos nugalėtojais tapo Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų dizaino studijos vaikai su pasirodymu „Kaktusų žydėjimas“,

II vieta atiteko  Varpo gimnazijos moksleiviams su kolekcija „Gėlės menulio šviesoje“,

III vieta Veršių vidurinės mokyklos kolekcijai „Tulpių žydėjimas“,

Vyresniųjų tarpe:

I vieta – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos „ Žiedų pasaka“,

II vieta – Kauno Vyturio katalikiškos vidurinės mokyklos kolekcija – „Gėlių pasaka“,

III vieta – Moksleivių techninės kūrybos centras su kolekcija – „Kino pavasaris“

O didžiausią įspūdį visiems paliko ir GRAND PRIX apdovanojimas atiteko Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokinių kolekcijai su visiems virpulį sukėlusiu pasirodymu – „Nežmoniškojo pasaulio degantys žiedai“.

Visos šios laimėtojų

komandos apdovanotos rėmėjų – Kauno Valstybinio muzikinio teatro, „Apollo“ boulingo bei laipiojimo sporto ir aktyvaus laisvalaikio klubo „Miegantys drambliai“, prizais. Rengėjai visiems dalyviams įteikė simbolinius „eko“ prizus – mažus augaliukus.

Rengėjai ir organizatoriai pasibaigus renginiui tik lengviau atsikvepia:

- Ačiū Dievui, viskas praėjo gerai ir pasirodė tiek daug – net 28 komandos su savo idėjomis. Tikimės, kad kitąmet dalyvaujančių bus dar daugiau.

Smagu, kad jauni žmonės atkreipia dėmesį į ekologijos problemas, rūpinasi gamta ir jos išsaugojimu ir sugeba iš atliekų sukurti tokius meno kūrinius kurie kiekvienas yra unikalūs. Taigi pagrindinė „Eko stiliaus 2010“ užduotis įvykdyta- šiukšles pritaikytos netikėtiems sprendimams ir atsižvelgta į vieną didžiausių šių laikų problemą – vis didėjančius sąvartynus kurie teršia ir niokoja mūsų gamtą.

 

Jaunųjų žurnalistų studija

Jovita Andriuškaitė

 

Ekologiškiausios mados kolekcijos moksleivių akimis

 

Šį antradienį, balandžio 27 d. Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmuose praūžė pats pavasariškiausias ir ekologiškiausias jau dešimtus metus vykstantis tradicinis jaunųjų dizainerių šou „EKO STILIUS 2010“. Kurio tema šiais metais buvo „Pavasariniai žiedai“. Todėl ne viena kolekcija savo pasirodymą surengė pagal tuo pačiu pavadinimu pavadintas dainas.

Šiemet dalyvauti konkurse norą pareiškė net 28 komandos. Jaunieji žurnalistai pakalbinę dalyvius sužinojo, kad vienom kolekcijom parengti užteko dviejų dienų, o kitom prireikė dviejų mėnesių. Daugeliui kolekcijų pirmiausiai teko iškovoti pergalę savo mokykloje, tam, kad galėtų sudalyvauti čia. Viena komanda prisipažino, kad du modelius pasiuvo renginio dieną. Matėme, kad nemažai kolekcijų buvo ruošiamos ar taisomos ant pačių modelių, nes tokių „drabužių“ apsirengti tiesiog neįmanoma, juos vilkėti gali tik vieną kartą. Kolekcijų buvo paprašyta, nesuplėšyti ir neišmesti, nes dalis kolekcijų bus kviečiamos dalyvauti ir kituose renginiuose. Renginys paliko didelį įspūdį visiems žiūrovams ir dalyviams. Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų salė buvo sausakimša.

Pasibaigus visiems, vienam už kitą įspūdingesniems kolekcijų pristatymas, ant komisijos pečių krito sunki užduotis – nuspręsti, kas buvo geriausi iš geriausių. Šiemet komisijoje buvo: Drabužių dizainerė, dailininkė Danutė Rimkuvienė, Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų dizaino bei dailės studijų vadovė Sigita Podeckienė, keramikas Herbertas Manomaitis, VMLR direktorės pavaduotoja Kristina Vyturytė, Šiuolaikinių šokių studijos „VĖTRA“ vadovė Irina Lazauskienė, komisijai pirmininkavo – Tarptautinio meno ir madų festivalio „Ar ma

da“ organizatorius, tapytojas Darius Laumenis. Apsispręsti nebuvo lengva. Komisija išėjusi pasitarti grįžo negreit, nes tikrai buvo sunku. Tik dėl Grand Prix nugalėtojo ilgų diskusijų nekilo. Mažųjų kūrėjų tarpe nugalėtojais tapo:

1 vietos – Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų Dizaino studijos II gr. moksleivės su kolekcija „Kaktusų žydėjimas“.

2 vietos – Kauno Varpo gimnazijos mokinių kolekcija „Gėlės mėnulio mėnesienoje“.

3 vietos – Kauno Veršvų vidurinė mokyklos mokinių kolekcija „Tulpių žydėjimas“.

Vyresniųjų tarpe:

1 vieta – Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos mokinių kolekcija „Žiedų pasaka“.

2 vieta – Kauno Vyturio katalikiška vidurinė mokyklos mokinių kolekcija „Žydėjimas“.

3 vieta – Kauno moksleivių techninės kūrybos centro kolekcija „Kino pavasaris“.

Ir kaip jau minėjome išrinkti GRAND PRIX nugalėtojai – Kauno Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokinių kolekcija „Nežmoniško pasaulio degantys žmonės“. Kolekcija visiems paliko didžiulį įspūdį savo nepaprastumu ir neįprastumu, detalių gausa, medžiagomis ir kvapą gniaužiančiu pasirodymu.

Ši mokykla jau ne pirmą kartą laimi dizainerių šou. Ir buvo pastebėta, kad jie laimėjo ir neseniai vykusiame Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų organizuotame mokinių saviraiškos konkurse „IDĖJA 2010“, su originalia kolekcija, kuri vienus sužavėjo, o kitus ir išgąsdinti sugebėjo.

Visos laimėtojų komandos buvo apdovanotos rėmėjų – Kauno Valstybinio muzikinio teatro, „Apollo“ boulingo bei laipiojimo sporto ir aktyvaus laisvalaikio klubo „Miegantys drambliai“, prizais.

Šventės organizatoriai – Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai – visiems dalyviams dovanojo ekologiškus prizus – augaliukus.

Dalyvius pasveikino ir asmenines simpatijas išreiškė nenorėjusi tapti komisijos nare, bet konkursą atidžiai stebėjusi, VMLR direktorė Onutė Žukienė. Organiz

atoriai džiaugėsi tokiu susidomėjimą ir didžiulį šurmulį sukėlusiu renginiu.

 

Jaunųjų žurnalistų studija

Edita Švėgždaitė ir Deimantė Bierytė

Fotografavo Edita Švėgždaitė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Permanent link to this article: http://www.vmlr.lt/2010/05/14/apie-eko-stilius-2010/